°C

TEN TONNES „Better Than Me”

Ten Tonnes dzieli się nowym singlem z debiutanckiego albumu o tym samym tytule. Krążek ukaże się 5 kwietnia 2019!

Ten Tonnes nadal buduje napięcie, dzieląc się nowym utworem ‚Better Than Me’. W nowym singlu mroczne, ironiczne teksty kontrastują z podnoszącą na duchu energią. Ten, czyli Ethan Barnett, młodszy brat George’a Ezry, tłumaczy: „Jest to jedna z moich ulubionych pozycji z nadchodzącego albumu. Naprawdę fajnie było ją pisać i wszystko bardzo szybko się złączyło. Kiedy nagrywaliśmy, grałem na wszystkich instrumentach (z wyjątkiem perkusji), bo tak zawsze tworzyłem moje płyty. To było cudowne wrócić do tego sposobu nagrywania i komponowania utworu. Jestem podekscytowany wynikiem i nie mogę się doczekać, aby wyjść i grać na żywo”.

 

Artysta odkrywa „wzloty, upadki i rzeczy pomiędzy miłością i związkami”, z dystansem podchodzi do pechowych miłosnych doznań, a sam album eksploruje również emocje młodego mężczyzny, który pragnie doświadczyć życia poza rodzinnym miastem.

Poza Danem Grechem, Tonnes współpracował z producentem Hugo Whitem, a na niektórych utworach pojawiają się także koledzy White’a z zespołu Maccabees, Rupert Shepherd (bas) i Sam Doyle (perkusja). Przy albumie współpracowali też Crispin Hunt (Florence + The Machine, Jake Bugg, Lana Del Rey) i Luke Potashnick (Charlie Puth, James Blunt).

 

Obecna europejska trasa z bratem Georgem Ezrą kończy rok koncertowania. Ten grał już napakowane areny ze Stereophonics, prowokował chaotyczne sceny z Rat Boyemi, zdobywał tłumy podczas trasy z Tomem Grennanem.

Przypomnijmy, że w październiku tego roku Ten Tonnes wystąpił w Polsce na warszawskim Torwarze przed koncertem Georga Ezry. Co więcej Artysta rozpocznie 2019 r. od trasy jako headliner, której zwieńczeniem będzie jego największy dotychczas koncert w londyńskiej Scali.

 

Mały ‚przedsmak’ przed premierą albumu w tym tygodniu na 95,6 FM!

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.