°C

Cięcia w komunikacji miejskiej

fot:E.Kobelak
 

Mniej kursów autobusów oraz dłuższe oczekiwanie na tramwaj. Gorzowski magistrat zdecydował o ograniczeniach w komunikacji miejskiej. Oferta przewoźnika zostanie okrojona o około 10%. Urzędnicy tłumaczą, że stali przed wyborem: podwyższać ceny biletów MZK czy zmienić jego ofertę przewozową. Zdecydowali się na to drugie rozwiązanie.

Decyzję miasta tłumaczy rzecznik prasowy magistratu Wiesław Ciepiela, ale o zdanie zapytaliśmy także pasażerów MZK

Zmniejszona zostanie częstotliwość kursów po godzinach szczytu autobusów 104,124,126. Mniej kursów będą miały linie 113,121,128 oraz 134. Zmniejszona zostanie też obsługa komunikacyjna miasta w ramach linii nocnych. Z kolei linia tramwajowa 1 i komunikacja zastępcza T2 będą jeździły rzadziej – nie co 10 i 12 minut, ale co 15 (także w szczycie).


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku