°C

Oszustwo „na strażaka”

fot. www.gov.pl/web/kgpsp
 

Uwaga na oszustów, którzy podają się za strażaków. O kolejnej metodzie oszustwa ostrzegają prawdziwi strażacy i podają przykład z województwa łódzkiego, gdzie do jednego z mieszkańców zapukały osoby przebrane właśnie w mundur strażacki i chcieli przeprowadzić kontrolę przeciwpożarową. O tym jak nie da się oszukać z rzecznikiem prasowym gorzowskich strażaków Bartłomiejem Mądrym rozmawiała Elżbieta Kobelak:

Strażacy nie prowadzą kontroli w domach i mieszkaniach, może się jednak zdarzyć, że zapukają do naszych drzwi. Przykładem takich działań mogą być ostatnie pandemiczne miesiące i pomoc strażaków choćby przy roznoszeniu ulotek dotyczących szczepień. W takich przypadkach akcje te były jednak mocno nagłaśniane, a strażacy wręczali ulotki w progu, nie wchodzili do domów.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku