°C

363 nowe zakażenia. Najwięcej w Gorzowie Wlkp.

Fot. Pixabay
 

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 363 nowe przypadki zakażeń koronawirusem w woj. lubuskim. To o 50 przypadków więcej niż wczoraj. W kraju odnotowano 10241 przypadków. Dziś poinformowano też o śmierci 79-latka z powiatu żarskiego. To 45 ofiara od początku epidemii w regionie.

Potwierdzone dziś zakażenia to: 129 osób z Gorzowa Wielkopolskiego i 46 z Zielonej Góry, 45 pacjentów mamy z powiatu gorzowskiego oraz 30 z międzyrzeckiego.
Powiat zielonogórski zanotował 28 przypadków, 20 powiat strzelecko-drezdenecki, a 16 nowosolski. 13 osób chorych mamy w powiecie żarskim, 12 w żagańskim, a po 9 w powiatach krośnieńskim i słubickim. 4 osoby zachorowały w powiecie wschowskim, po jednej w sulęcińskim i świebodzińskim.

Obecnie w lubuskich szpitalach w związku z covid-19 przebywa 418 osób. Kwarantanną objętych jest ponad 6700, a nadzorem epidemiologicznym niespełna 1800 osób. Od początku epidemii wyzdrowiało 1639 osób.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku