°C

2 tys. zł stypendium. Warunek – praca w Lubuskiem

fot. Pixabay
 

Studenci kierunków medycznych z całej Polski mogą liczyć na wsparcie ze strony samorządu woj. lubuskiego. Ten oferuje im stypendium w wysokości 2 tys. zł miesięcznie w zamian za deklarację podjęcia pracy w regionie. Nabór wniosków dotyczących roku akademickiego 2018/19 rozpocznie się 26 kwietnia.

 

„Będziemy wypłacać po 2 tys. zł miesięcznie studentom kierunków medycznych nie tylko Uniwersytetu Zielonogórskiego, ale z całej Polski. Po zakończeniu nauki muszą jednak podjąć pracę w naszych lubuskich szpitalach – to warunek otrzymania wsparcia” – powiedziała w środę na konferencji prasowej marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak. Jak dodała, w tegorocznym budżecie województwa zarezerwowano na ten cel 900 tys. zł.

Zastępca dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Woj. Lubuskiego Mirosława Dulat poinformowała, że z „twardych” danych statystycznych wynika, że w regionie brakuje co najmniej 126 lekarzy wielu specjalności, takich jak: radiologia, choroby wewnętrzne, diabetologia, wszystkie dziedziny pediatrii, choroby płuc, neurologia, laryngologia, anestezjologia i medycyna ratunkowa.

Zgodnie z przyjętym regulaminem, pomoc finansowana może być przyznana studentowi III, IV, V lub VI roku studiów kierunku lekarskiego. Studenci, którzy nie dopełnią warunków umowy i nie podejmą pracy w lubuskich szpitalach po zakończeniu studiów, będą musieli zwrócić pełną kwotę stypendium.

Szczegółowe informacje nt. warunków otrzymania stypendium i lista wymaganych dokumentów znajdą się niebawem w ogłoszeniu o naborze, które zostanie umieszczone w BIP Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku