°C

Codzienne posiedzenia miejskiego sztabu kryzysowego

Fot.M.Sasim
 

Nie ma obecnie zagrożeń dla prawidłowego funkcjonowania miasta, które wynikałyby z obecnej sytuacji epidemicznej i coraz większej liczby zakażeń na terenie Gorzowa. Prezydent Jacek Wójcicki zdecydował o wprowadzeniu regularnych spotkań sztabu kryzysowego, który każdego dnia analizować ma stan funkcjonowania miasta w dobie pandemii.

Chodzi tu zarówno o zabezpieczenie transportu publicznego, odbioru śmieci czy opieki społecznej. Mówi rzecznik prasowy magistratu Wiesław Ciepiela:

 

Przypadki zakażeń nie omijają także szkół i przedszkoli. Obecnie kwarantanna obowiązuje w poszczególnych klasach w 16 placówkach oświatowych. Coraz więcej jest także nieobecności chorobowych nauczycieli:

 

W obszarze opieki społecznej, powodem szczególnej troski jest sytuacja w domach pomocy społecznej. W DPS nr 1 wszyscy pracownicy zostali poddani testom. Potwierdziły one wynik dodatni u sześciu pensjonariuszy i 17 pracowników. Stan zdrowia wszystkich osób jest dobry. Wszyscy zostali odizolowani i są pod opieką. W DPS nr 2 testy potwierdziły zachorowanie u jednego pracownika. Znajduje się on na kwarantannie.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku