°C

Wzrasta liczba chorych na koronawirusa w DPS-ie

Fot. Envato
 

Siedmioro pensjonariuszy i kilkunastu pracowników gorzowskich DPS-ów zakażonych koronawirusem. Miasto zapewnia, że sytuacja w placówkach jest stabilna.

Wszystkim pracownikom i mieszkańcom zrobiono testy, a zakażonych objęto kwarantanną. Mówi rzecznik prasowy gorzowskiego magistratu Wiesław Ciepiela:

Pensjonariusze i pracownicy gorzowskich DPS-ów to cześć odnotowanych minionej doby przypadków zakażeń w regionie. W Gorzowie to aż 49 osób. Obserwujemy sytuację w lubuskich DPS-ach i jesteśmy gotowi pomóc, jeśli będzie taka potrzeba. – Nie przypuszczam, by w Gorzowie miała powtórzyć się sytuacja z Zielonej Góry, gdy potrzebna była ewakuacja pensjonariuszy – uspokaja dyrektor Biura Wojewody Karol Zieleński:

Dodajmy, że na terenie województwa lubuskiego, w ciągu minionej doby odnotowano 236 zakażeń.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku