°C

W Polsce 9622 przypadki koronawirusa. W Lubuskiem 157

Fot. Envato
 

Minionej doby w Polsce odnotowano 9622 przypadki zakażenia koronawirusem. To ponad 2 tysiące więcej zachorowań niż wczoraj. W Lubuskiem Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 157 nowych zakażeń. W regionie zmarły 3 osoby: to 78-letni mieszkaniec powiatu słubickiego, 87-letni mieszkaniec Zielonej Góry i 72-letnia mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego. Największą liczbę zakażonych mamy w Gorzowie Wielkopolskim aż czterdzieści.

Dwadzieścia osób jest w powiecie żarskim, dziewiętnaście w gorzowskim, osiemnaście w międzyrzeckim. W powiecie świebodzińskim zanotowano 11 zakażeń, a w nowosolskim dziesięć. Po dziewięć nowych chorych mamy w Zielonej Górze i powiecie żagańskim. Mniejszą liczbę zakażonych ma powiat strzelecko-drezdenecki, tu pozytywny wynik ma kolejnych pięć osób. Po cztery zachorowania odnotowano w powiecie wschowskim, sulęcińskim, słubickim. Trzy osoby są zakażone w powiecie krośnieńskim, a jedna w zielonogórskim.

Od początku pandemii na terenie województwa mamy 2420 zakażonych. Obecnie kwarantanną w Lubuskiem objętych jest 5,5 tysiąca osób, a w szpitalach przebywa 221 pacjentów.

Nadzór epidemiologiczny zarządzono u ponad 1350 osób. Od początku pandemii z covid-19 wyleczono 1112 osób.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku