°C

Francja: prokuratura prowadzi sprawę zabójstwa pod Paryżem

Fot. PAP/EPA/Christophe Petit Tesson
 

Francuska prokuratura antyterrorystyczna wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa w piątek po południu w miejscowości Conflans Saint-Honorine niedaleko Paryża, gdzie mężczyzna odciął drugiemu głowę. Według świadka napastnik krzyczał Allah Akbar - podały źródła zbliżone do śledztwa.

Śledztwo dotyczy „zabójstwa w związku z działaniem terrorystycznym” – poinformowała prokuratura. Ofiarą był nauczyciel ze szkoły średniej.

Do zdarzenia doszło około godz. 17 w pobliżu szkoły. Miejscowi policjanci zostali wezwani z powodu kręcącego się podejrzanego mężczyzny. W odległości 200 metrów odnaleziono ofiarę; policja próbowała zatrzymać mężczyznę z białą bronią i poważnie go zraniła z broni palnej. Według telewizji BFM napastnik zmarł.

Ofiara, nauczyciel historii w szkole średniej, prowadził z uczniami dyskusje na temat karykatur Mahometa i pokazywał je w klasie.

Policja odgrodziła teren, gdyż obawiała się, że sprawca miał na sobie pas szahida.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku