°C

Odszedł Andrzej Pogorzelski, legendarny zawodnik Stali

foto:pixabay
 

Dziś rano, w wieku 82 lat, w gnieźnieńskim szpitalu zmarł Andrzej Pogorzelski, były żużlowiec i trener, legendarny zawodnik Stali Gorzów, trzykrotny drużynowy mistrz świata oraz medalista mistrzostw Polski i świata.

Ze Stalą Gorzów związany przez 11 sezonów od 1962 roku. Nad Wartą zdobył łącznie 9 medali Drużynowych Mistrzostw Polski w tym jeden złoty w 1969 roku. Cztery razy startował w finałach Indywidualnych Mistrzostw Świata, wywalczył trzy brązowe medale Indywidualnych Mistrzostw Polski, był zdobywcą Złotego Kasku. Wraz z reprezentacją Polski wywalczył 3 złote i 1 srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Świata. Jako szkoleniowiec wychował takich zawodników jak m.in. Zenon Plech, Bogusław Nowak, Mieczysław Woźniak, Jerzy Rembas czy Marek Towalski. Po odejściu z gorzowskiej Stali szkolił zawodników w Lesznie (m.in. Romana Jankowskiego) i w Gnieźnie gdzie jako trener wywalczył dla tamtejszego Startu jedyny medal Drużynowych Mistrzostw Polski (1980 r. – medal brązowy).

Andrzeja Pogorzelskiego wspomina jego wychowanek Marek Towalski:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku