°C

Znalazł saszetkę z dużą sumą. Dzięki postawie obywatela Ukrainy, zguba znalazła właściciela

Fot. KPP w Strzelcach Krajeńskich
 

Obywatel Ukrainy znalazł na jednym ze sklepowych parkingów w Strzelcach Krajeńskich saszetkę, a w niej ponad 11 tysięcy złotych oraz dokumenty. Mężczyzna, gdy zorientował się, że w środku znajduje się pokaźna suma, powiadomił policję.

Sytuacja miała miejsce 13 października. Informację o znalezionych rzeczach przekazał obywatel Ukrainy. Dyżurny skierował na miejsce patrol, a mundurowi w obecności znalazcy i kierownika pobliskiego sklepu ustali właściciela saszetki. Okazał się nim mieszkaniec Strzelec Krajeńskich.

Jeszcze tego samego wieczoru policjanci pojawili się pod drzwiami jego domu. Zapytany o zgubę przyznał, że zgubił saszetkę, kiedy pojechał do sklepu.

Saszetka z całą zawartością wróciła do właściciela. Mężczyzna był bardzo zadowolony i wdzięczny uczciwemu znalazcy. Słowa podziękowania trafiły również do policjantów.

Policjanci przypominają także, że w przypadku znalezienia rzeczy, które nie są naszą własnością, powinniśmy zwrócić je właścicielowi. W innym przypadku możemy odpowiedzieć za przywłaszczenie.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku