°C

Ekologiczne warsztaty w gorzowskiej bibliotece

autor: Piotr Wiśniewski
 

„Uszyj wielorazówkę” - pod takim hasłem odbyły się w gorzowskiej bibliotece pierwsze warsztaty ekologiczne. Placówka realizuje to przedsięwzięcie w ramach programu „Tu mieszkam, tu zmieniam - EKO Gorzów”.

Młodzi ludzie, którzy zapisali się na takie zajęcia, na początek wykonywali ekotorby z resztek materiałów. Mówi koordynator projektu Elżbieta Zalewska, kierownik wypożyczalni naukowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie. 

Jednymi z uczestników zajęć byli mieszkańcy internatu I LO „PORTUS”, dla których szycie na maszynie było nie lada wyzwaniem.

Program „Tu mieszkam, tu zmieniam – EKO Gorzów” zakłada realizację cyklu 10 warsztatów związanych z ekologią. Kolejne, które zaplanowano w listopadzie, będą miały hasło „Zadbaj o odporność”. Szczegóły dotyczące zapisów na zajęcia dostępne są na stronie internetowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie. Całość potrwa do września przyszłego roku.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku