°C

Gorzów: na jednego lekarza przypada 40 pacjentów z COVID-19

FOT. gorzowski szpital
 

Jeden lekarz ma pod swoją opieką czterdziestu pacjentów – tak wygląda sytuacja na oddziale zakaźnym gorzowskiego szpitala, na którym hospitalizowane są osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Stan średni, ciężki, ale stabilny – tak kondycję pacjentów z koronawirusem, przewiezionych z Zielonej Góry do gorzowskiego szpitala, ocenia dr Tomasz Więckowski, kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i przewodniczącym zespołu kryzysowego ds. koronawirusa w gorzowskim szpitalu.

Rzadko się zdarza, żeby w tak krótkim czasie przyjmować jednocześnie tylu pacjentów, było więc to ciężkie przedsięwzięcie – ocenia doktor Więckowski i dodaje, że cały czas spływają wyniki badań, które wszystkim pensjonariuszom zostały zlecone. Niestety wczoraj jedna osoba zmarła.

Przypomnijmy, z Zielonej Góry do Gorzowa przewieziono 67 zakażonych osób, jedna wczoraj zmarła. To jednak nie wszyscy pacjenci z Covidem w Gorzowie, bo w sumie jest ich około stu.

Szpital o wsparcie kadry medycznej zwrócił się do wojewody lubuskiego. Takie kwestie Urząd Marszałkowski, jako organ prowadzący, powinien ustalać z Izbami Lekarskimi – dodaje Tomasz Więckowski.

Sprawę kadry medycznej w gorzowskim szpitalu utrudnia też fakt, że część osób także ma pozytywne wyniki w kierunku koronawirusa, a część jest na kwarantannie.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku