°C

Plany ewakuacji zielonogórskiego DPS-u

Biuro Wojewody Lubuskiego
 

40 osób zostało zakażonych COVID-19 w Domu Pomocy Społecznej Kombatanta w Zielonej Górze. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, aktualnie jako szef zarządzania kryzysowego, szykuje różne warianty rozwiązania tej trudniej sytuacji.

Wiadomo, że trzeba zabezpieczyć blisko 180 miejsc dla podopiecznych ośrodka i są też plany by część z tych osób trafiły do Gorzowa. Mówi Dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński.

Tak jak słyszeliśmy rozpatrywane są różne warianty rozwiązania sytuacji kryzysowej w zielonogórskim DPS-ie, włącznie z ewakuacją mieszkańców tej placówki. Niewykluczone, ze cześć pensjonariuszy trafi w najbliższym czasie do placówek na terenie całego województwa.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku