°C

Orzeł lepszy od SKS

fot. R.Rachlewicz
 

Nie było niespodzianki w Międzyrzeczu, gdzie w meczu II ligi siatkarze miejscowego LBS Bank KS Orzeł pokonali SKS Gorzów Wlkp. 3:1 (25:22, 25:20, 23:25, 25:20)

Gospodarze byli faworytem tego pojedynku i nie zawiedli oczekiwań swoich kibiców. Miejscowi od początku dominowali na boisku, choć w końcówce pierwszego seta pozwolili rywalom na zniwelowanie strat, ale ostatecznie wygrali tę partię do 22. W drugim secie miejscowi już nie pozwolili gorzowianom na zbyt wiele i wygrali do 20. Wydawało się, że mecz zakończy się szybkim 3:0. Tymczasem w trzeciej odsłonie nie mający nic do stracenia siatkarze z Gorzowa Wlkp. objęli prowadzenie 13:9. Miejscowi zniwelowali straty do jednego punktu (13:14), ale siatkarze SKS odzyskali inicjatywę i przy prowadzeniu 24:20 mieli piłkę setową. Nie udało im się skończyć tej partii ani za pierwszym, ani za drugim ani też za trzecim setbolem. W międzyczasie trener Wojciech Janas dwukrotnie prosił o przerwę i w czwartej próbie Tomasz Czapłon zaatakował nie do odbioru i tym samym gorzowska drużyna po pięciu latach wygrała pierwszego seta w rozgrywkach na centralnym szczeblu. W czwartej partii wyrównana walka toczyła się do połowy tej odsłony, po czym gospodarze odskoczyli rywalom na trzy punkty (15:12) i już do końca kontrolowali wynik nie pozwalając rywalom na zniwelowanie strat.

Piotr Haładus – trener LBS Bank KS Orzeł:

Wojciech Janas – trener SKS:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku