°C

Ogólnopolska konferencja naukowa na AJP

autor: Piotr Wiśniewski
 

Profesorowe uczelni z całej Polski, wzięli udział w ogólnopolskiej konferencji naukowej organizowanej przez Akademię im. Jakuba z Paradyża. Wykłady odbywały się pod hasłem „Od sukcesu do klęski. Refleksje na bezpieczeństwem II Rzeczypospolitej”.

Konferencję rozpoczął prof. Grzegorz Kucharczyk, prorektor ds. auki na AJP.

Jednym z wykładowców był prof. Henryk Walczak z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, który zapoznał zebranych z istotą bardzo ważnego dla naszego państwa sojuszu rumuńsko-polskiego w okresie międzywojennym.

Wśród zaproszonych na konferencję byli również nauczyciele historii z gorzowskich szkół średnich. Robert Gabis nauczyciel historii w I LO uważa, że dla współczesnej młodzieży temat międzywojnia jest bardzo ważny.

Konferencja organizowana przez Akademię im. Jakuba z Paradyża była transmitowana poprzez stronę na Facebooku AJP. Organizatorzy szykują również publikację naukową z dzisiejszych wykładów.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku