°C

Derby piłkarzy ręcznych dla Stali Gorzów

W derbowym spotkaniu lubuskich pierwszoligowych szczypiornistów Stal Gorzów pokonała u siebie AZS UZ Zielona Góra 29:28.

Pierwsza połowa była pod kontrolą Stali. Gorzowianie odskoczyli w pewnym momencie nawet na 6 bramek, ostatecznie zeszli na przerwę przy stanie 14:10. Drugą część AZS UZ rozpoczął dużo lepiej niż pierwszą. Zielonogórzanie zmniejszyli straty na 2-3 bramki.

Sporo działo się w ostatnich dziesięciu minutach. Stalowcy znów odskoczyli na 4-5 bramek, ale akademicy jeszcze ruszyli w pościg. Gdy wybiła 60 minuta, wynik brzmiał 29:27, ale w związku z ostrym starciem pomiędzy Aleksandrem Kryszeniem a jednym z zielonogórzan, zawodnik Stali otrzymał niebieską kartkę za niesportowe zachowanie a rzut karny na bramkę zamienił najskuteczniejszy dziś w AZS UZ Jędrzej Zieniewicz. Po zakończeniu meczu doszło między oboma zespołami do szarpaniny, na szczęście spięcie zostało szybko zażegnane. O sytuacji z ostatnich sekund mówi nam Kryszeń:

Najwięcej bramek dla Stali rzucił Kryszeń (7) a dla AZS UZ Zielona Góra Jędrzej Zieniewicz (10). Więcej o meczu w naszych poniedziałkowych podsumowaniach.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.