°C

M.Surmacz: melina w samym centrum

fot:RG
 

Radny Marek Surmacz oburzony pisze do władz Gorzowa w sprawie nowego lokalu z alkoholem na miejskim deptaku. To punkt jednej z „sieciówek”, w którym alkohol będzie można spożywać na miejscu. Lokal powstaje w ścisłym centrum, przy nowo oddanym deptaku i tuż przy placu Starego Rynku.

 Marek Surmacz mówi dosadnie, że w samym centrum powstaje „melina”. Radny napisał do prezydenta miasta i domaga się wyjaśnień oraz podania podstaw prawnych wydania zgody na zlokalizowanie takiego lokalu w miejscu, gdzie odbywają się publiczne zgromadzenia i uroczystości o charakterze miejskim, państwowym, religijnym i społecznym:

O to czy zlokalizowanie takiego właśnie punktu w tym miejscu jest właściwe pytaliśmy także gorzowian:

Dziś rano poprosiliśmy prezydenta o komentarz w tej sprawie. W jego imieniu odpowiedział nam rzecznik prasowy magistratu Wiesław Ciepiela:

Trzeba zadać sobie pytanie o to, jaki sygnał daje miasto otwierając tego typu lokal w sercu Gorzowa – mówi Augustyn Wiernicki, prezes Stowarzyszenia imienia Brata Krystyna w Gorzowie

Marek Surmacz zapowiada, że sprawą zainteresuje prokuraturę.

Pismo radnego do prezydenta Gorzowa:

Do Prezydenta Miasta 22.09.2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku