°C

Podrobione towary na gorzowskiej giełdzie

FOT. LUBUSKA POLICJA
 

Gorzowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej zabezpieczyli ponad tysiąc sztuk odzieży i niemal 300 perfum, które posiadały podrobione znaki towarowe. Łączna wartość oryginalnych odpowiedników może wynosić nawet 400 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali dwie osoby, które usłyszały zarzuty za wprowadzanie do obrotu podróbek.

Do ujawnienia podrobionych towarów doszło w ostatnią niedzielę na giełdzie przy ul. Szczecińskiej, gdzie odbywała się kontrola legalności sprzedawanych towarów. Wśród oferowanego asortymentu były bluzy, kurtki i spodnie, na których były umieszczone znaki znanych, światowych marek. Wstępnie szacuje się, że oryginalne produkty łącznie mogłyby być warte prawie 400 tys. złotych.
Do sprawy zatrzymano dwóch obywateli Bułgarii w wieku 20 i 43 lat. Obaj zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty z ustawy „Prawo własności przemysłowej”. Za obrót towarami z podrobionymi znakami grozi do 2 lat więzienia.

Podrobione towary na gorzowskiej giełdzie Radio Gorzów 22 października 2020 Podrobione towary na gorzowskiej giełdzie Radio Gorzów 22 października 2020 Podrobione towary na gorzowskiej giełdzie Radio Gorzów 22 października 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku