°C

Ziobro: Możemy wyciągnąć wnioski z tego kryzysu

Fot. PAP/Tomasz Gzell
 

Możemy wyciągnąć wnioski z tego kryzysu – powiedział w poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (SP). Według niego w innych koalicjach ostatnich 30 lat "napięcia były nieporównywalnie większe" niż teraz w Zjednoczonej Prawicy.

„Nie mamy przekonania jako Solidarna Polska, że dokonaliśmy głosowań, które by były sprzeczne z programem, mamy natomiast przekonanie, że możemy wyciągnąć wnioski z tego kryzysu, który niewątpliwie nastąpił, i mam nadzieję, że wzmocni nas jako koalicję”

– powiedział Ziobro.

Zaznaczył, że inne koalicje funkcjonujące w ostatnich 30 latach „często trzeszczały w szwach, napięcia były nieporównywalnie większe niż w tej koalicji, która ma za sobą wiele zwycięstw”. „To właśnie nasza zgodna współpraca, przy zachowaniu pewnych odmienności, odrębności, dała nam te zwycięstwa” – mówił.

„Ufam, że jest czas jeszcze na rozmowę”

– dodał minister sprawiedliwości.

„Koalicja Zjednoczonej Prawicy jest dobrem i warto, by nadal trwała”

Ziobro oświadczył, że Koalicja Zjednoczonej Prawicy jest dobrem i „przy pewnych napięciach, które w sposób naturalny się pojawiają warto, aby nadal trwała”. „I takie jest moje przekonanie” – podkreślił Ziobro na konferencji prasowej zorganizowanej przed g. 13.00, o której rozpocząć się miało spotkanie kierownictwa PiS w sprawie m.in. przyszłości Zjednoczonej Prawicy.

Jego zdaniem, napięcia pojawiają się nawet wewnątrz partii, zwłaszcza tych wielkich. „I świadczy o tym choćby ostatnie głosowanie też w PiS, gdzie pojawiły się różnice zdań i opinii, jeżeli chodzi o jedną z ustaw dotyczących bardzo ważnych, bardzo trudnych też z drugiej strony zagadnień dotyczących polskiej wsi, polskich rolników” – zaznaczył Ziobro.

„Jestem przekonany, że właśnie mądrość koalicji naszej, która z istoty swojej musi wiązać się z pewnymi różnymi czasami odrębnościami, jeżeli chodzi o sprawy programowe pozwala dojść również do porozumienia i do znalezienia kompromisów w tak trudnych czasami sprawach, tak ważnych, jeżeli chodzi o ochronę zwierząt i ważnych, jeśli chodzi o sytuację polskiej wsi”

– powiedział Ziobro nawiązując do sprawy nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku