°C

Marina w Santoku otwarta!

fot. K.Łapkowska
 

Jest basen portowy, wypożyczalnia sprzętów wodnych, miejsce na ognisko czy wiata rowerowa. Budowa mariny rzecznej w Santoku dobiegła końca.

To zasługa programu „Łączą nas rzeki”, który ma za zadanie zacieśniać więzi polsko-niemieckie pod względem turystyki wodnej. Gmina Santok przystąpiła do niego już w 2006 roku. Dopiero kilkanaście lat później udało się projekt zakończyć. – Składa się na to praca wielu samorządowców, w tym moich poprzedników – przyznał dziś Paweł Pisarek, wójt Santoka:

Santok zawarł porozumienie z gminą Rüdersdorf w Barndenburgii, gdzie powstanie bliźniacza marina. Na tym jednak się nie zakończy, bo w przyszłym tygodniu obie gminy podpiszą akt o stałej współpracy. Mówiła dziś Sabine Löser z Rüdersdorf:

– To dobrze wykorzystany potencjał gminy – przyznała na oficjalnym otwarciu mariny Elżbieta Rafalska, poseł do Parlamentu Europejskiego:

Mieszkańcy Santoka również takiego miejsca potrzebowali – dodała pani Aleksandra, która w gminie osiedliła się kilkanaście lat temu:

Dodajmy, że władze Santoka planują także, by nowy teren służył dzieciom i młodzieży z okolicznych szkół za miejsce kolonijne, gdzie mogłyby odbywać się tzw. „zielone szkoły”.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku