°C

Robot da Vinci w gorzowskim szpitalu

Fot. Radio Gorzów
 

To ma być przełom w wykonywaniu skomplikowanych zabiegów chirurgicznych w gorzowskim szpitalu. Lecznica zakupiła robota chirurgicznego da Vinci. Gorzowski szpital będzie 12 ośrodkiem Polsce wyposażonym w tej klasy urządzenie.

Robot będzie wykorzystywany głównie do zabiegów urologicznych, ale znajdzie swoje zastosowanie także w ginekologii, laryngologii czy kardiochirurgii. – Specjalista wykonujący zabieg z zastosowaniem robota da Vinci, nie znajduje się bezpośrednio przy stole operacyjnym, ale kieruje końcówkami robota za pomocą specjalistycznej konsoli – mówi dr Piotr Petrasz, kierownik Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej

Urolodzy gorzowskiego szpitala planują wykonywać rocznie ponad 200 zabiegów przy użyciu da Vinci:

Robot doskonale sprawdzi się także w obszarze ginekologii. Mówi lekarz naczelny szpitala, kierownik Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Krzysztof Kaczmarek:

Pierwsze operacie przy użyciu robota da Vinci planowane są w szpitalu wiosną przyszłego roku. Całkowity koszt zakupu robota i utworzenie pracowni wyniesie około 12 milionów złotych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku