°C

Siedmioro Mołdawian zobowiązanych do wyjazdu z Polski

fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
 

Siedmioro Mołdawian musi opuścić podgorzowskie Deszczno i wyjechać z Polski. O takiej decyzji poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. We wtorek strażnicy graniczni z gorzowskiej placówki sprawdzali legalność pobytu i zatrudnienia grupy dziewięciorga Mołdawian.

Jak się okazało siedmioro z nich – dwie kobiety w wieku 33 i 41 lat oraz pięciu mężczyzn w wieku 20-56 lat przyjechali do Polski z Węgier, jednak nie potrafili wytłumaczyć co robią w Polsce i nie mieli żadnych dokumentów, które uzasadniałyby ich pobyt w naszym kraju.

Straż graniczna dodaje, że to kolejna grupa Mołdawian, którą zatrzymano w ostatnim czasie na terenie powiatu gorzowskiego. Na początku września tego roku decyzje nakazujące opuszczenie Polskę otrzymało sześciu innych obywateli tego państwa.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku