°C

Część mieszkańców wciąż nie chce płacić za śmieci

fot. A.Dobosieiwcz
 

Część mieszkańców Gorzowa i okolicznych gmin wciąż uchyla się od opłat za wywóz śmieci. Sytuacja jest już dużo lepsza niż jeszcze kilka lat temu, jednak zaległości w opłatach wciąż są. I jeśli w 2019 roku MG6 wystawiało ponad 1200 upomnień, tak teraz jest ich już około 600.

Jedynie za ten rok, dług mieszkańców wobec MG 6 wyniósł już 1,5 miliona złotych. – Część z nich  przyznaje, że reguluje swoje zobowiązania dopiero po otrzymaniu upomnienia –mówi przewodniczącą zarządu Związku Celowego Gmin MG6 Katarzyna Szczepańska:

W finansach MG-6 namieszała także pandemia:

Monitorowanie płatności podziałało także w drugą stronę. Okazało się bowiem, że część mieszkańców, zwłaszcza tych posiadających więcej niż jedną nieruchomość, ma nadpłaty. W ten sposób, w ciągu trzech ostatnich lat, do około 4 tysięcy mieszkańców wróciło łącznie ponad 580 tysięcy złotych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku