°C

Gdzie wyrzucać psie odchody?

fot:J. Wojtanowski UM
 

Pojemniki z woreczkami na psie odchody stoją już w gorzowskich parkach i na skwerach. Ma być to zachęta i ułatwienie dla tych, którzy nie sprzątali po swoich zwierzakach. Wciąż pojawiają się jednak głosy niezadowolonych, bo - choć jest czym posprzątać - to co zrobić z zebranymi odchodami, skoro specjalnych pojemników na psie nieczystości jest niewiele.

 – Możemy je wrzucić do każdego kosza ulicznego – odpowiada dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Transportu Agnieszka Kuźba:

Jeśli natomiast, na terenie publicznym spotkamy pojemniki do selektywnej zbiórki, wtedy odchody wyrzucamy do pojemnika na odpady zmieszane, czyli do czarnego. Mandat za niesprzątanie po psach może wynieść od 20 do 500 zł.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku