°C

Od rana kontrole w autobusach i tramwajach

Fot. Envato
 

Od rana trwały kontrole przestrzegania przez pasażerów miejskiej komunikacji obowiązku zasłaniania ust i nosa. Jak mówił na naszej antenie prezes MZK Roman Maksymiak, odnotowano pojedyncze przypadki niestosowania się do przepisów.

Zdarzył się przypadek, że pasażera próbowano wyprosić z autobusu. Były problemy, bo nie chciał się do tego zastosować. Kontrole od rana prowadzili strażnicy miejscy, wspomagani przez policje i inspekcję sanitarną.

Po dzisiejszym poranku MZK wie już, będzie miał wzmocnić niektóre kursy szkolne dodatkowymi autobusami. Monitoring sytuacji pokazał, że na niektórych kursach występowały przekroczenia liczby pasażerów, jaka może teraz znajdować się w pojazdach.

Jak mówi Roman Maksymiak, wzmocnienie tych kursów to kwestia najbliższych kilku dni.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku