°C

Paliwowi oszuści zatrzymani

fot. Pixabay

20 zatrzymanych osób, likwidacja odbarwialni olejów i przejęcie 200 tysięcy litrów nielegalnego paliwa. To efekt uderzenia policji i służb skarbowych w grupę przestępczą, która zajmowała się nielegalnym przekształcaniem oleju smarowego i opałowego w olej napędowy. W akcji wzięło udział trzystu funkcjonariuszy CBŚP i służb skarbowych.

Według informacji służb podejrzani mieli wprowadzać na rynek olej napędowy, który uzyskiwali w drodze przekształcania parametry olejów smarowego i opałowego. Jednocześnie nie płacili podatków, które wynikały z takiej zmiany. Służby szacują, że od listopada 2016 do kwietnia 2018 roku mogli wprowadzić na rynek ponad półtora miliona litrów oleju napędowego o wartości około siedmiu milionów złotych.

Podczas skoordynowanej akcji policji, trzystu funkcjonariuszy weszło do 80 miejsc w kraju. Zatrzymano dwadzieścia podejrzanych osób, przeszukano domy, firmy i stacje benzynowe. Zabezpieczono dokumentację i dwieście tysięcy litrów oleju napędowego o wartości 880 tysięcy złotych. Tak zwana odbarwialnia oleju mieściła się w województwie śląskim.

Prokuratura Okręgowa we Włocławku postawiła 22 osobom zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstw karno – skarbowych między innymi niewłaściwego użycia wyrobów akcyzowych. Wobec zatrzymanych osób zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.