°C

Paliwowi oszuści zatrzymani

fot. Pixabay
 

20 zatrzymanych osób, likwidacja odbarwialni olejów i przejęcie 200 tysięcy litrów nielegalnego paliwa. To efekt uderzenia policji i służb skarbowych w grupę przestępczą, która zajmowała się nielegalnym przekształcaniem oleju smarowego i opałowego w olej napędowy. W akcji wzięło udział trzystu funkcjonariuszy CBŚP i służb skarbowych.

Według informacji służb podejrzani mieli wprowadzać na rynek olej napędowy, który uzyskiwali w drodze przekształcania parametry olejów smarowego i opałowego. Jednocześnie nie płacili podatków, które wynikały z takiej zmiany. Służby szacują, że od listopada 2016 do kwietnia 2018 roku mogli wprowadzić na rynek ponad półtora miliona litrów oleju napędowego o wartości około siedmiu milionów złotych.

Podczas skoordynowanej akcji policji, trzystu funkcjonariuszy weszło do 80 miejsc w kraju. Zatrzymano dwadzieścia podejrzanych osób, przeszukano domy, firmy i stacje benzynowe. Zabezpieczono dokumentację i dwieście tysięcy litrów oleju napędowego o wartości 880 tysięcy złotych. Tak zwana odbarwialnia oleju mieściła się w województwie śląskim.

Prokuratura Okręgowa we Włocławku postawiła 22 osobom zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstw karno – skarbowych między innymi niewłaściwego użycia wyrobów akcyzowych. Wobec zatrzymanych osób zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku