°C

Jeden z policjantów komendy miejskiej z koronawirusem

Fot. Envato
 

Po wykryciu koronawirusa u jednego z policjantów Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie cześć funkcjonariuszy została przed weekendem skierowana na kwarantannę i przejdzie testy na obecność wirusa - informuje rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

„Komenda miejska działa normalnie przy wsparciu kadrowym z podległych jej komisariatów i komendy wojewódzkiej. Trwa również dezynfekcja pomieszczeń jednostki i ozonowanie radiowozów” – mówi Maludy.

Kierownictwo komendy we współpracy z pracownikami Sanepidu ustala listę osób mogących mieć kontakt z zakażonym policjantem.

Rzecznik zaznaczył, że policjant, który zachorował na COVID-19 sam zgłosił to przełożonym wraz z listą osób z najbliższego kontaktu. W środę wieczorem poczuł się źle i miał objawy charakterystyczne dla tej choroby. Zgłosił się do szpitala zakaźnego w Gorzowie, gdzie testy wykazały zakażenie koronawirusem.

Z sobotniego raportu ministerstwa zdrowia wynika, że w regionie stwierdzono pięć kolejnych zakażeń koronawirusem. Po jednym w powiecie żagańskim, nowosolskim i świebodzińskim oraz dwa w mieście Zielona Góra.

W woj. lubuskim stwierdzono dotychczas u 625 zakażonych; 371 z nich wyzdrowiało, a 13 zmarło.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku