°C

Wojskowe święto i gorzowskie uroczystości

fot. K.Łapkowska
 

Dziś Święto Wojska Polskiego oraz 100-lecia Bitwy Warszawskiej. W Gorzowie odbywały się wojewódzkie obchody obu świąt. Ze względu na pandemię koronawirusa uroczystości miały skromniejszy charakter niż zazwyczaj.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą, następnie złożono kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Na starym rynku nie zabrakło także uroczystego apelu wraz z ceremoniałem wojskowym.
Podczas apelu odczytano list ministra obrony narodowej Polski skierowany do wojskowych:

Wyrazy wdzięczności i szacunku ku obecnym i poległym żołnierzom złożył również wojewoda lubuski, Władysław Dajczak. Podkreślał jednocześnie, że lubuskie jednostki wojskowe są jednymi z najbardziej cenionych:

Podczas uroczystości na gorzowskim placu przy Katedrze można było spotkać weteranów wojennych. O swoich doświadczeniach mówi Henryk Szulżycki, który już jako 16-latek złożył przysięgę i zdecydował się walczyć w imię kraju:

Dla mieszkańców natomiast udostępniono wystawy: „100-lecie Bitwy Warszawskiej” czy „Bitwa Warszawska – Stulecie Zwycięstwa” oraz stoisko promocyjne, na którym można odbić pieczęć z datownikiem dedykowanym 100-leciu Bitwy Warszawskiej.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku