°C

Podwyżki wzbudzają niepokój

fot:RG
 

Lokatorzy mieszkań komunalnych mocno zaniepokojeni wprowadzanymi podwyżkami czynszów. Te mają zacząć obowiązywać od listopada. Do naszej redakcji dotarł list w którym czytamy, że w lokalach takich mieszkają głównie osoby starsze, o bardzo niskich dochodach. - Podwyżka o prawie 100% jest dla nas nie do przyjęcia. Tak duża, jednorazowa podwyżka doprowadzi do tragedii wielu gorzowskich rodzin, ale też do pogłębienia problemów mieszkaniowych Gorzowa - piszą mieszkańcy.

ZGM tłumaczy, że nie wszyscy lokatorzy to osoby w trudnej sytuacji finansowej. Tacy mieszkańcy mogą liczyć na dodatek mieszkaniowy lub obniżkę czynszu. Dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Paweł Nowacki i prosi, by osoby z niskimi dochodami zgłaszały się do ZGM-u:

Dyrektor Nowacki odpowiada także na zarzuty dotyczące braku mniejszych mieszkań komunalnych, których utrzymanie byłoby łatwiejsze dla osób o niskich dochodach:

Planowane podwyżki to jeden z elementów Nowej Polityki Mieszkaniowej Gorzowa. Dodatkowe wpływy mają pozwolić między innymi na remonty i inwestycje w komunalnych lokalach.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku