°C

Fundusz Ochrony Środowiska wspiera gorzowski szpital

autor: Piotr Wiśniewski
 

150 tysięcy złotych – taką kwotę dofinansowania przekaże Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze gorzowskiemu szpitalowi.

Dzisiaj władze gorzowskiej lecznicy podpisały z Funduszem umowę, w ramach tej kwoty na realizację zadania pn. „Zakup materiałów i środków ochrony indywidualnej niezbędnych do zadań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa COVID-19 wraz z ich utylizacją w spalarni odpadów medycznych w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie”. Wiceprezes Funduszu Ireneusz Madej potwierdził nam, że ta umowa to element projektu realizowanego przez Ministerstwo Klimatu.

Bardzo zadowolony z takiej celowej dotacji jest prezes szpitala Jerzy Ostrouch.

Warto dodać, że od maja tego roku na konto szpitala wpłynęło już kilkanaście darowizn na walkę z COVID 19 na łączną sumę ponad 4 miliony złotych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku