°C

Już dzisiaj derby! Falubaz podejmie Stal

fot. archiwum
 

Dzisiaj w Zielonej Górze odbędą się 99. żużlowe Derby Ziemi Lubuskiej. Wieczorem RM Solar Falubaz podejmie Moje Bermudy Stal Gorzów.

Gospodarze wygrali do tej pory dwa mecze: w Rybniku z ROW-em i GKM-em Grudziądz u siebie, ostatnio zremisowali we Wrocławiu z Betardem Spartą oraz przegrali wysoko u siebie z Włókniarzem Częstochowa. Z kolei goście nie mają w tabeli PGE Ekstraligi choćby punktu, bowiem do tej pory przegrali trzy mecze: z Unią Leszno, z Motorem w Lublinie oraz w Rybniku, a ich ostatni pojedynek z częstochowianami został przerwany ze względu na awarię prądu i dopiero na dniach ma zapaść decyzja, co stanie się z tym meczem.

O obu naszych drużynach oraz samym niedzielnym pojedynku rozmawialiśmy z byłym menegerem Falubazu, Jackiem Frątczakiem:

Z kolei zawodnik Stali, Szymon Woźniak mówi nam m.in. o prestiżu pojedynków zielonogórsko-gorzowskich oraz o emocjach związanych z meczem derbowym:

Zdaniem trenera zielonogórskiej drużyny, Piota Żyto – to jego zespół jest faworytem tej konfrontacji:

Lider gorzowskiej ekipy, Bartosz Zmarzlik zapowiada walkę swojej drużyny w dzisiejszym pojedynku:

Początek spotkania RM Solar Falubaz Zielona Góra – Moje Bermudy Stal Gorzów dzisiaj o godz. 19.15. Transmisja na antenie Radia Zachód, Radia Zielona Góra oraz Radia Gorzów.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.



Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku