°C

Lechia wysoko pokonuje Stilon

foto: Krystian Machalica
 

Piłkarze Lechii Zielona Góra 5:0 (2:0) pokonali na własnym boisku w meczu sparingowym Stilon Prosupport Gorzów Wielkopolski. Teraz obie ekipy szykują się do pojedynków w Pucharze Polski.

W sobotnim meczu od pierwszej do ostatniej minuty dominowali zielonogórzanie. Do przerwy zespół Andrzeja Sawickiego, po bramkach Jakuba Babija z karnego i Łukasza Garguły prowadził 2:0. Wynik mógł być inny, ale za drugim razem z jedenastu metrów nie trafił Babij, a swojego karnego nie wykorzystał zawodnik Stilonu Myroslav Taranenko. Po zmianie stron trafienia dołożyli Przemysław Mycan, a także dwukrotnie Szymon Kobusiński. 

Teraz głos trenerów obu ekip. Andrzej Sawicki – Lechia Zielona Góra i Kamil Michniewicz – Stilon Prosupport Gorzów Wielkopolski.

Zarówno Lechia, jak i Stilon przygotowują się teraz do wznowienia rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu lokalnym. W meczach 1/8 finału zielonogórzanie podejmą na wyjeździe Syrenę Zbąszynek, a zespół z Gorzowa zagra w Skwierzynie z miejscową Pogonią. Oba mecze w sobotę 18 lipca o godzinie 18.00.

Dziś sparing rozgrywał też drugi lubuski trzecioligowiec: Warta Gorzów rozgromiła czwartoligowych Czarnych Browar Witnica 5:0.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku