°C

RCB: w piątek utonęło pięć osób

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay
 

Wczoraj utonęło pięć osób - poinformowało na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Według wstępnych danych Komendy Głównej Policji, od początku lipca doszło do 26 takich wypadków, a w czerwcu - 57. W tym roku, od 1 kwietnia to łącznie 152 osoby.

W sobotnim wpisie RCB przypomniało o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Wśród nich znalazły się pływanie tylko w wyznaczonych miejscach, oraz niewchodzenie do wody po alkoholu lub środkach odurzających. Pływając łódką, kajakiem lub na rowerze wodnym, należy założyć kapok. Ponadto RCB przypomina, by nie skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać do wody rozgrzanym, nie wypływać na materacu daleko od brzegu, a także nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku i stosować się do poleceń ratownika.

Główny Inspektorat Sanitarny publikuje informacje o jakości wody w „Serwisie kąpieliskowym”. Zakazem kąpieli objęte są obecnie kąpielisko miejskie nad Jeziorem Bąk w Okonku w Wielkopolsce, Krzyżowniki na jeziorze Kierskim w Poznaniu – Krzyżownikach, kąpielisko przy plaży w Soczewce i na wydzielonym fragmencie zbiornika wodnego „Glinianka Hosera” na Mazowszu, kąpielisko miejskie w Czyżewie w województwie podlaskim oraz w Borkowie w Świętokrzyskiem.

RCB: w piątek utonęło pięć osób Radio Gorzów 13 sierpnia 2020

Fot. RCB

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku