°C

Upamiętnili ofiary Rzezi Wołyńskiej

fot. A.Dobosiewicz
 

Dziś przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.

W Parku Siemiradzkiego w Gorzowie odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary Rzezi Wołyńskiej. – Jesteśmy zobowiązani, aby pamiętać o tamtych tragicznych wydarzeniach – mówi wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

 
W uroczystości upamiętniającej ofiary Rzezi Wołyńskiej uczestniczyła między innymi prezes Gorzowskiej Rodziny Katyńskiej Alicja Marosz.

Ofiarami mordów byli Polacy, w dużo mniejszej skali Rosjanie, Ukraińcy, Żydzi, Ormianie, Czesi i przedstawiciele innych narodowości zamieszkujących Wołyń. Nie jest znana dokładna liczba ofiar. Historycy szacują, że zginęło ok. 50–60 tys. Polaków.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku