°C

3 mln zł dla gorzowskiej Akademii

fot. M. Sawoch
 

Akademia im. Jakuba z Paradyża dostała 3 miliony złotych z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pieniądze pomogą w dalszym rozwoju uczelni, która od października uruchamia nowy kierunek – pielęgniarstwo.

Na kierunku pielęgniarstwo będzie się mogło łącznie kształcić 60 studentów – 30 na studiach dziennych i 30 w trybie zaocznym. – Ten kierunek był bardzo potrzebny w Gorzowie – mówi Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa ds. społecznych:

Pieniądze z Ministerstwa Nauki pomogą w dalszym rozwoju Akademii Gorzowskiej. Mówi prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska, rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża:

Od nowego roku akademickiego na dodatkowe pieniądze będą mogły liczyć też działające przy uczelniach koła naukowe. Ministerstwo chce uruchomić konkurs, w którym do zdobycia będzie nawet 70 tys. zł. Wyjaśnia Wojciech Murdzek, minister nauki i szkolnictwa wyższego:

Gorzowska Akademia ma w planach uruchomienie także dwóch innych kierunków medycznych – ratownictwo i inżynierię medyczną.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku