°C

Wyborcy Bosaka stawiają na Dudę, nie wierzą Trzaskowskiemu

 

Prezydentura Andrzeja Dudy nie była z naszego punktu widzenia idealna – mówią wyborcy Krzysztofa Bosaka i działacze narodowi. Jak jednak podkreślają w krótkim spocie, który został opublikowany w serwisie YouTube, nie chcą, żeby „Polska znalazła się w potrzasku” i by reprezentował ich Rafał Trzaskowski,

Jak mówią w materiale, kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski to człowiek, który „uważa ich wartości za rasistowskie, faszystowskie i ksenofobiczne”. Wskazują też na bliskość światopoglądową z ubiegającym się o reelekcję prezydentem Dudą oraz na to, że jest aktywny oraz dobrze reprezentuje Polskę za granicą.

„Powiem wam, co się stanie, kiedy wybory wygra Rafał Trzaskowski. Donald Tusk wróci do kraju i stanie na czele zjednoczonej opozycji. Najpóźniej w marcu 2021 roku ten sam Donald Tusk zostanie premierem Polski. Pamiętam te czasy. Nie mam specjalnych złudzeń co do Andrzeja Dudy. Mimo wszystko… Duda”

– mówi w filmie Marek Miśko, publicysta, społecznik z Fundacji Polska Ziemia.

„Nie chcę, by Polska znalazła się w potrzasku, dlatego w drugiej turze zagłosuję na kandydata pozytywnego – Andrzeja Dudę”

— zadeklarował przedsiębiorca dr Tomasz Dorosz. Podkreślił, że jest to kandydat bliższy mu „światopoglądowo, który ma szacunek dla naszej historii, religii, tradycji i ziemi”.

Wyborcy Krzysztofa Bosaka, który w głosowaniu z 28 czerwca uzyskał poparcie 6,78 proc. głosujących, rozpoczęli akcję #MimoWszystkoDuda, mającą przekonywać wyborców z I tury do poparcia reelekcji urzędującego prezydenta RP.

Bosak: Nie do końca wierzę w nawrócenie Trzaskowskiego

Nie do końca wierzę w nawrócenie Rafała Trzaskowskiego – mówił w piątek poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, kandydat w wyborach prezydenckich. Przyznał, że wyborcy Konfederacji doskonale radzą sobie z interpretacją sytuacji politycznej bez rad byłego premiera Donalda Tuska.

„Pamiętam, kiedy Rafał Trzaskowski już był prezydentem Warszawy i zakazywał zdaje się, że marszu Powstania Warszawskiego, w którym szedłem. Pamiętam też jego postawę, kiedy były Marsze Niepodległości i jego poprzedniczki pani Hanny Gronkiewicz-Waltz, która nadużyła przepisy, bo później przegrała w sądzie, i rozwiązywała Marsz Niepodległości czy zakazywała go w roku 2018 lub 2019”

– mówił.

Jak podkreślił, są to sytuacje, które trudno zapomnieć.

„To, co w tej chwili się dzieje, to jest taki festiwal hipokryzji, żeby było jasne – z obu stron: i ze strony Rafała Trzaskowskiego i prezydenta Andrzeja Dudy. W tej chwili odkrywają pilne pokrewieństwo z naszymi wyborcami”

– dodał Krzysztof Bosak.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku