°C

Kierowcy zapominają o obecności tramwajów

fot. UM Gorzowa
 

Wielu kierowców wciąż zapomina, że na gorzowskie torowiska wróciły tramwaje. Właściwie każdego dnia, kierowcy aut prowokują groźne bądź opóźniające przejazd sytuacje. Nowoczesne Twisty są bardzo ciche i wielu kierowców nie zauważa, że w pobliżu jest już tramwaj. Motorniczowie otrzymali więc wyraźne zalecenia, by jeździć wolniej i częściej używać dzwonka.

Na szczęście dotychczas nie doszło do żadnego poważniejszego zdarzenia. Mówi Roman Maksymiak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji:

Roman Maksymiak przeprasza pasażerów za wciąż zdarzające się opóźnienia, ale jak dodaje, często to wina pozostałych uczestników ruchu:

Kierowcy z którymi dziś rozmawialiśmy zapewniają, że oswoili się już z myślą o powrocie tramwajów na torowiska:

O powrocie tramwajów kierowcom przypominać mają dodatkowe znaki drogowe, ostrzeżenia i oznakowania poziome. Wiele będzie zależy jednak od samych kierowców, a wielu z nich odzwyczaiło się już od ruchu tramwajowego.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku