°C

Prokuratura stawia zarzuty za znieważenie prezydenta

Prokuratura stawia zarzuty za znieważenie prezydenta
 

Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli przedstawiła 20-letniej mieszkance tego miasta zarzut publicznego znieważenia prezydenta RP Andrzeja Dudy podczas wiecu wyborczego, który odbył się 2 lipca br. w Nowej Soli – poinformował w poniedziałek Łukasz Wojtasik z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Podczas spotkania ubiegającego się o reelekcję prezydenta Dudy z wyborcami w Nowej Soli doszło do znieważenia głowy państwa. Podczas wiecu 2 lipca dominowali sympatycy urzędującego prezydenta, jednak jedna z uczestniczek demonstracji przeciwników Dudy, jak się później okazało tegoroczna maturzystka, obraziła prezydenta krzycząc wulgarne słowa pod jego adresem. Inni przeciwnicy urzędującej głowy państwa także skandowali nieprzychylne mu hasła.

„Wiktoria K. usłyszała zarzut z art. 135 § 2. Kodeksu karnego. Podejrzana przyznała się do winy i wyraziła skruchę.”

– powiedział Wojtasik.

Po przesłuchaniu Wiktoria K. została zwolniona do domu. Nie zastosowano wobec niej środków zapobiegawczych. Prokuratura prowadzi dalsze czynności w tej sprawie a film zarejestrowany w Nowej Soli przez dziennikarza Polskiego Radia Zachód stanowi dowód w sprawie.

Art. 135 § 2. Kodeksu karnego mówi, że ten kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej podlega karze do trzech lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku