°C

Łąki kwietne przy szpitalu wojewódzkim

Fot. Pixabay
 

Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. nie będzie kosił większości należących do niego terenów zielonych. W pobliżu lecznicy powstaną łąki kwietne – poinformowała rzeczniczka Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Agnieszka Wiśniewska.

„Wspieramy ekosystem i dlatego rezygnujemy z koszenia trawników należących do lecznicy” – wyjaśnił prezes gorzowskiego szpitala Jerzy Ostrouch.

Jak przekazano w komunikacie, ograniczenie zabiegów pielęgnacyjnych jest najprostszym i najtańszym sposobem przystosowania terenów miejskich do zmieniającego się klimatu i związanych z tym zjawisk pogodowych.

Według władz szpitala, łąki kwietne poprawiają estetykę otoczenia, oczyszczają powietrze i glebę z zanieczyszczeń, kumulują wilgoć, dają schronienie owadom, które łatwiej w nich znajdują pokarm i skuteczniej zapylają rośliny. Nie trzeba ich nawadniać, a kosić można 2-3 razy w roku.

„Równo przyciętą trawę na terenach należących do szpitala będzie można zobaczyć teraz tylko w okolicach lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i przy szpitalnym ujęciu wody. Wszędzie indziej będzie można podziwiać naturalnie rosnące kolorowe kwiaty” – dodała rzeczniczka.

W maju br. decyzję o ograniczeniu częstotliwości wykaszania traw i zakładaniu łąk kwietnych na terenie miasta podjął gorzowski magistrat.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku