°C

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych trwa…

autor: Piotr Wiśniewski
 

Od 15 czerwca trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Gorzowski Wydział Edukacji, który monitoruje prawidłowość rekrutacji twierdzi, że już 1/3 potencjalnych kandydatów do szkół średnich złożyła w formie elektronicznej stosowne dokumenty do wybranych szkół.

Warto dodać, że rejestracja rozpoczyna się od założenia konta przez absolwenta ósmych klas. Mówi Alicja Matkowska z Wydziału Edukacji.

Mimo wszystko jak powiedziała nam Alicja Matkowska, zdarzają się drobne problemy związane z prawidłowym wypełnieniem dokumentów na stronie internetowej.

Jak powiedział nam Mariusz Biniewski dyrektor I LO, szkoła widzi przede wszystkim problem w niedokładnym czytaniu przez przyszłych licealistów, instrukcji wypełniania dokumentów.

Byłych ósmoklasistów, Bartosza Strychanina i Adriannę Bondę zapytaliśmy czy rekrutacja przysporzyła im jakiś problemów.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych potrwa do 10 lipca. Od 31 lipca do 4 sierpnia można będzie uzupełnić wnioski o wyniki egzaminu ósmoklasisty, a od 4 do 11 sierpnia, komisje będą weryfikować dokumenty. Natomiast 12 sierpnia o godz. 12.00, ukażą się na stronach gorzowskich szkół listy przyjętych uczniów.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku