°C

Policjantka zebrała 1,5 tony nakrętek, by pomóc chorej dziewczynce [ZDJĘCIA]

st. sierż. Monika Brojecka
 

Policjantka z Gorzowa Wlkp. st. sierż. Monika Brojecka zaangażowała się w pomoc dla chorującej na raka 2-letniej dziewczynki i jej bliskich. Udało się jej zabrać 1,5 tony plastikowych nakrętek – poinformował w piątek Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Jak dodał, kiedy policjantka z gorzowskiego komisariatu usłyszała o chorej na raka Zuzi wiedziała, że musi zrobić wszystko, by jej pomóc. To nie pierwszy raz, kiedy Monika Brojecka angażuje się w pomoc potrzebującym chorym dzieciom. Organizuje licytacje, przekazuje na nie przedmioty.

„Teraz wpadła na pomysł, by zbierać nakrętki. Rodzina dwulatki potrzebuje nawet milion złotych na leczenie. Do tej ogromnej kwoty swój wkład ma również policjantka i wszyscy, którzy przekazali jej nakrętki” – powiedział Jaroszewicz.

Dzięki spontanicznej akcji, w nieco ponad miesiąc udało się zebrać 1,5 tony nakrętek. Do Gorzowa przyjechały ich transporty ze Słubic, Kostrzyna nad Odrą czy Międzyrzecza.

Zdiagnozowany w listopadzie 2019 r. nowotwór u dwulatki był szokiem dla bliskich dziewczynki. Obecnie przebywa ona z mamą w Centrum Onkologii w Bydgoszczy, dwa tygodnie temu miała autoprzeszczep szpiku.

„Gorzowscy policjanci mocno trzymają kciuki, by Zuzia zdrowa wróciła do domu” – zaznaczył Jaroszewicz.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku