°C

Strzelce Krajeńskie będą mieć obwodnicę

Fot. Ministerstwo Infrastruktury
 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna postępowanie przetargowe na realizację obwodnicy Strzelec Krajeńskich w ciągu drogi krajowej nr 22. Obwodnica jest pierwszą inwestycją z województwa lubuskiego, która powstanie w ramach Programu budowy 100 obwodnic.

Obwodnica Strzelec Krajeńskich powstanie dzięki rządowemu Programowi budowy 100 obwodnic. Na obwodnicę, która wyprowadzi z miasta uciążliwy ruch tranzytowy, mieszkańcy Strzelec Krajeńskich czekają od wielu lat.

Inwestycja obejmuje budowę obwodnicy o długości ok. 7,3 km, która ominie miasto po północno-zachodniej stronie. Obwodnica zostanie zrealizowana w systemie projektuj i buduj. Dla inwestycji została już wydana decyzja środowiskowa. Zawarcie umowy z wykonawcą zadania jest planowane w 2021 r., a roboty budowlane będą prowadzone w latach 2023-2025.

Droga krajowa nr 22 jest ważnym korytarzem transportowym nie tylko w województwie lubuskim. Obwodnica usprawni również ruch na odcinku pomiędzy Wałczem a Gorzowem Wielkopolskim oraz pomiędzy granicą państwa a korytarzem drogi krajowej nr 11, a także w kierunku autostrady A1 i Trójmiasta.

Program budowy 100 obwodnic w województwie lubuskim

W ramach programu w województwie lubuskim powstanie sześć obwodnic: Dobiegniewa,Kostrzyna nad Odrą, Krosna Odrzańskiego, Przytocznej, Strzelec Krajeńskich oraz Wschowy i Dębowej Łęki.

Jednym z najważniejszych efektów realizacji programu będzie poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miast, czystsze powietrze, mniejszy hałas i poprawa przepustowości sieci drogowej.

Więcej o Programie budowy 100 obwodnic na stronie Ministerstwa Infrastruktury.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku