°C

Dziś 763. urodziny miasta

fot. Filip Górecki
 

Dziś gorzowianie obchodzić będą 763. urodziny miasta. Tegoroczne, organizowane w czasie pandemii, z założenia miały być zdecydowanie skromniejsze. Po raz pierwszy od kilku lat bez dużych koncertów i towarzyszących imprez plenerowych. Paradoksalnie to jednak te urodziny mogą zapisać się w historii miasta.

Po blisko 3 latach na gorzowskie torowiska wracają tramwaje,a to duże wydarzenie. Fakt ten podkreśla prof. Paweł Leszczyński, prezes zarządu Oddziału Gorzowskiego Polskiego Towarzystwa Historycznego:

Dzisiejsze obchody tak jak i w latach ubiegłych rozpocznie uderzenie w Dzwon Pokoju. Tym razem wydarzenie to nastąpi jednak w bardzo ograniczonym gronie, bez udziału mieszkańców. Następnie o 12.15 na przystanek przy katedrze wjadą dwa tramwaje promocyjne, do których prezydent Jacek Wójcicki zaprosi pierwszych pasażerów, czyli mieszkańców oraz gości. Mówi Marta Liberkowska, dyrektor Wydziału informacji i Promocji:

Po przejeździe promocyjnym, pozostałe tramwaje ruszą w swoje trasy rejsowe, zgodnie z obowiązującym od tego momentu rozkładem jazdy. Przejazdy tramwajem przez cały dzień będą bezpłatne. Na godzinę 13.00 zaplanowana jest natomiast uroczysta sesja Rady Miasta. To również element tradycyjny obchodów urodzin Gorzowa. W czasie sesji zostanie nadane honorowe obywatelstwo Gorzowa, które w tym roku trafi do dyrektora teatru Jana Tomaszewicza.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku