°C

Debata w Polsacie? Telewizja proponuje TVP i TVN rozwiązanie

Fot. Telewizja Polsat
 

Telewizja Polsat zwróciła się do Telewizji Polskiej i stacji TVN z propozycją zorganizowania wspólnej debaty kandydatów na Prezydenta RP wraz z udostępnieniem sygnału wszystkim zainteresowanym nadawcom telewizyjnym. Debata - według propozycji Polsatu - byłaby prowadzona przez dziennikarzy każdego z trzech nadawców: TVN, TVP i Telewizji Polsat.

W poniedziałek stacje TVN, TVN24 oraz portale Onet i Wirtualna Polska zaproponowały kandydatowi KO Rafałowi Trzaskowskiemu i ubiegającemu się o reelekcję prezydentowi Andrzejowi Dudzie debatę przedwyborczą.

Kandydat KO zadeklarował już chęć udziału w niej. Z kolei rzecznik sztabu Andrzeja Dudy poinformował, że TVP wystosowała zaproszenie do obu sztabów na debatę w poniedziałek 2 lipca, która ma odbyć się z udziałem publiczności w Końskich. Jak zapowiedział, prezydent weźmie w niej udział. Udziału w tej debacie nie potwierdza z kolei sztab Trzaskowskiego.

We wtorek pisaliśmy na zachod.pl o zamieszaniu wokół debaty prezydenckiej i podsycaniu nastrojów wokół niej przez sztab Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Duda zaproponował wówczas, żeby debatę zorganizowały wspólnie trzy największe telewizje, w tym TVP.

Dzień po rozstrzygnięciu pierwszej tury wyborów prezydent Andrzej Duda powiedział, że nie widzi problemu w kwestii swego udziału w debacie z Rafałem Trzaskowskim:

„Jeżeli będzie debata, jeżeli będą ustalenia sztabów i będą zachowane odpowiednie warunki, nie widzę żadnych problemów, by dyskutować z Rafałem Trzaskowskim na antenie; obawiam się, że on ma problem”

– powiedział Duda.

W drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzą się 12 lipca ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda i kandydat KO Rafał Trzaskowski. Według danych PKW ze wszystkich obwodów głosowania Andrzej Duda uzyskał w niedzielnej I turze 43,5 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski – 30,46 proc. Duda w pierwszej turze osiągnął najlepszy wynik spośród jedenastu kandydatów w trzynastu z szesnastu województw.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku