°C

Duda – 53 proc.; Trzaskowski – 47 proc. Najnowszy sondaż dla wPolityce.pl

Dane: badanie zrealizowane przez Social Changes dla portalu wPolityce.pl w dniach od 26 do 27 czerwca 2020 r. W badaniu wzięło udział 1045 osób
 

53 proc. badanych deklarujących głosowanie w II turze wyborów zamierza oddać głos na prezydenta Andrzeja Dudę; kandydat KO Rafał Trzaskowski może liczyć na poparcie 47 proc. respondentów - wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Chęć udziału w wyborach zadeklarowało 64 proc. badanych. (51 proc. z nich jest zdecydowana na głosowanie w wyborach; 13 proc. raczej weźmie udział w głosowaniu). Według sondażu Social Changes głosu w II turze wyborów nie odda 24 proc. respondentów (13 proc. „zdecydowanie nie”; 11 proc. „raczej nie”). Natomiast 12 proc. ankietowanych nie ma zdania.

Badanym zadano pytanie: „na którą z poniższych osób oddałaby pani/ oddałby pan głos w drugiej turze wyborów prezydenckich?” Spośród osób, które zadeklarowały udział w II turze wyborów, 53 proc. chce oddać głos na Andrzeja Dudę, a 47 proc. – na Rafała Trzaskowskiego.

Natomiast na podstawie odpowiedzi wszystkich respondentów, Andrzej Duda uzyskałby w II turze 48 proc. głosów. a Rafał Trzaskowski 43 proc. poparcia. 5 proc. badanych nie potrafiła wskazać żadnego z kandydatów.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 26 do 27 czerwca 2020 roku. Zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1045 osób.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku