°C

Można już składać wnioski do programu „Dobry start”

fot. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
 

Świadczenie w programie "Dobry start" nazywane inaczej 300 plus jest wypłacane rodzicom, opiekunom na zakup wyprawki szkolnej dla dziecka. Jak zaznaczyła wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Barbara Socha, wczesne złożenie wniosku gwarantuje wczesną wypłatę świadczenia.

W lipcu wnioski można składać drogą elektroniczną, a od sierpnia także papierową. Świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole. Świadczenie wypłacane jest już od trzech lat. Jak dodała wiceminister Socha, co roku do polskich rodzin trafia z tego programu około 1,5 miliarda złotych.

Wniosek można złożyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia oraz za pomocą systemu teleinformatycznego udostępnianego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku