°C

W centrum po nowemu

Fot. T.Jocz
 

W nocy z wtorku na środę wykonawca przebudowy ulicy Sikorskiego wprowadzi już docelową organizację ruchu na odcinku od Hejmanowskiej do Chrobrego. Ten odcinek zostanie dopuszczony do ruchu kołowego i tramwajowego w obu kierunkach, natomiast odcinek od Pionierów do Chrobrego to nowy deptak i dopuszczony będzie tam wyłącznie ruch pieszych, rowerów i tramwajów.

Zmianie ulegnie organizacja ruchu na niektórych ulicach sąsiadujących z ul. Sikorskiego. Przywrócony zostanie pierwotny kierunek ruchu na ulicy:

– Pionierów – kierowcy będą poruszać się od ul. Sikorskiego w kierunku ul. Spichrzowej,
– Obotryckiej – kierowcy będą poruszać się od ul. Herberta do ul. Pionierów,
– Dzieci Wrzesińskich – nastąpi przywrócenie ruchu jednokierunkowego w stronę ul. Sikorskiego
– ul. Wełniany Rynek – udostępniony zostanie wjazd od. ul. Sikorskiego.
Na wnioski mieszkańców nie zmieni się kierunek ruchu na ul. Zabytkowej. Kierowcy w dalszym ciągu będą poruszać się tam od ul. Dzieci Wrzesińskich do ul. Wełniany Rynek.
Wraca pierwszeństwo przejazdu dla ul. Sikorskiego w stosunku do ulic poprzecznych: Dzieci Wrzesińskich, Herberta, Pionierów.

Ponadto ulice centrum włączone zostaną do strefy ograniczonej prędkości do 30 km/h.

W ramach inwestycji utworzone zostaną dwie nowe strefy „TEMPO 30”:
– strefa „wschodnia centrum”, ograniczona ulicami Spichrzowa – Chrobrego – Jagiełły – Hejmanowskiej
– strefa „zachodnia centrum”, ograniczona ulicami Spichrzowa – Składowa – Chrobrego –– Jancarza – Estkowskiego i parkiem Wiosny Ludów.

Utrzymana zostanie również strefa „20” na ulicach: Zaułek, Łużycka i Łazienki, która została wprowadzona po przebudowie tej ostatniej.

Miejskie służby proszą  o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku