°C

Koniec roku szkolnego już jutro. Pora na „Bezpieczne wakacje”

fot. A.Dobosiewicz
 

Jutro ostatni dzień roku szkolnego 2019/2020. W województwie lubuskim wakacje rozpoczyna 123 630 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

O rozsądek wśród uczestników wypoczynku apelował wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

Do tej pory w Kuratorium Oświaty w Gorzowie zarejestrowano 131 placówek wypoczynku dzieci i młodzieży. To zgłoszenia organizatorów, którzy mają siedzibę w naszym województwie. Z wypoczynku skorzysta 4.330 uczestników. – Wypoczynek dzieci i młodzieży będzie pod stałym nadzorem – mówi Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa.

Do akcji „Bezpieczne wakacje” włączają się także inne służy: policjanci, strażacy, inspektorzy transportu drogowego, służby sanitarno-epidemiologiczne. – Będziemy między innymi służyć radą i pomocą – mówi Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Jarosław Pasterski

Na okres wakacji Lubuski Kurator Oświaty uruchamia całodobowy telefon interwencyjny. Można tam zgłaszać zastrzeżenia dotyczące organizacji wypoczynku, w szczególności przypadki występowania zagrożeń dla zdrowia lub życia uczestników wypoczynku, a także zastrzeżenia dotyczące organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży. Numer telefonu to: 784 675 096.

AD

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku