°C

Obrazy Izabeli Sak w Galerii R

Fot. WSW w Gorzowie
 

W Galerii Sztuki R w Ośrodku Radioterapii w Gorzowie swoje prace prezentuje zielonogórzanka Izabela Sak. Wystawa nosi tytuł "Dotknięcia barw".

 Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią obrazy można także oglądać w  galerii on-line na stronie www.szpital.gorzow.pl oraz szpitalnym fanpage`u na FB.

Galeria Sztuki R (r jak radioterapia) otwarta została w lutym.  Do tej pory  odbyły się dwie wystawy – Barbary Dzięcielewskiej z Zielonej Góry (artystki-amatorki z Zielonej Góry, ale także pacjentki onkologicznej) oraz  prac stworzonych przez Sekcję Plastyczną Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Witnicy.

Mecenasem Galerii Sztuki R  jest Roman Czarnecki, mieszkaniec Zielonej Góry, wieloletni członek Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sulechowie, Honorowy Członek Wspierający Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kołobrzegu i Goleniowie, a także kabaretów Monte Verde przy Zielonogórskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz Retro przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Sulechowie. Roman Czarnecki także promuje pisarzy. Był pacjentem gorzowskiego Ośrodka Radioterapii (stąd pomysł zorganizowania galerii sztuki właśnie tutaj). Zielonogórscy artyści, mimo dzielącej obie stolice regionu odległości, z chęcią współpracują z Galerią Sztuki R w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku